Výlety v okolí

Několik málo tipů pro letní i zimní výlety!

Sušice je bránou do oblasti centrální Šumavy. Leží na křižovatce turistických tras v předhůří Národního parku Šumava, který byl zřízen v r. 1991. NP Šumava je se svou plochou parku 69 030 ha, plošně největším národním parkem ČR. Díky své poloze uprostřed hustě osídlené střední Evropy, relativně vysoké zachovalosti přírody i bohatým vodním zdrojům je Šumava často nazývána “Zelenou střechou Evropy“, která nabízí nepřeberné množství možností k aktivnímu i pasivnímu odpočinku.

město Sušice

Sušice

hrad Rabí

Rabí

hrad Kašperk

Kašperk

rozhledna Poledník

Poledník

šumavské slatě

slatě​​

Šumavská jezera

jezero

skiareál Špičák

skiareál Špičák​​

skiareál Velký Javor

skiareál Javor

Pro turisty

Náročná trasa, která nám priblíží bavorská slatinná jezírka Hintere Sulz a řadu dalších krás včetně turistům přístupné biosférické rezervace pod ochranou UNESCO.

Na bavorské straně možno navštívit např. vrchol Siebensteinkopf se skalní skupinou Siebensteinfelsen (Sedmiskalí) a vodní nádrž Reschbachklause.

Náročnější trasa pro pěší. Úsek Javoří Pila - Poledník otevřen v období 1.7. - 30.9. a to pouze pro pěší.

Z Kvildy, Modravy či Filipovy Huti na jednu z nejkrásnějších šumavských vyhlídek

Součást okruhu Modrava - Filipova Huť - Modrava (3,5 km)

Po červené turistické značce, pouze pro pěší.

Vysoký Javor

Druhá nejvyšší hora Bavorského lesa. U chaty Waldschmidthaus, která stojí nedaleko vrcholu je odbočka k vyhlídce na Roklanské jezero nad níž se tyčí známá Roklanská kaple.

Celodenní autobusové zájezdy s průvodcem

(určené pro seniory a osoby se sníženou mobilitou)

Hartmanice (5 km)

Moderní lyžařský areál Hartmanice nabízí kompletní služby (dětský vlek, snowpark, lyžařská škola, půjčovna vybavení, občerstvení) jak pro rodiny s dětmi tak i pro náročné jednotlivce.

Kašperské hory (14 km)

Naleznete zde dva lyžařské vleky s umělým zasněžováním a dětský vlek, snowtubing, běžecké tratě, večerní lyžování, půjčovna vybavení, stravování a lyžařskou školu.

Svatobor

17 km od obce Jiřičná se nachází rozhledna Svatobor, která stojí na 845 m vysokém vrcholu. Rozhledna je vysoká 31,6 m a má 182 dřevěných schodů a krásný kruhový výhled.

Železná Ruda (22 km)

Lyžařské středisko Špičák nabízí letní i zimní vyžití v podobě různých outdoorových aktivit (biková škola, golf, dětské hřiště, skiareál, apod.).