Výlety v okolí

Několik málo tipů pro letní i zimní výlety!

Sušice je bránou do oblasti centrální Šumavy. Leží na křižovatce turistických tras v předhůří Národního parku Šumava, který byl zřízen v r. 1991. NP Šumava je se svou plochou parku 69 030 ha, plošně největším národním parkem ČR. Díky své poloze uprostřed hustě osídlené střední Evropy, relativně vysoké zachovalosti přírody i bohatým vodním zdrojům je Šumava často nazývána “Zelenou střechou Evropy“, která nabízí nepřeberné množství možností k aktivnímu i pasivnímu odpočinku.

město Sušice

Sušice

 

hrad Rabí

Rabí

 

hrad Kašperk

Kašperk

 

rozhledna Poledník

Poledník

 

šumavské slatě

slatě

 

Šumavská jezera

jezero

skiareál Špičák

skiareál Špičák 

skiareál Velký Javor

skiareál Javor

Užitečné odkazy:

Pro turisty

Náročná trasa, která nám priblíží bavorská slatinná jezírka Hintere Sulz a řadu dalších krás včetně turistům přístupné biosférické rezervace pod ochranou UNESCO.

Na bavorské straně možno navštívit např. vrchol Siebensteinkopf se skalní skupinou Siebensteinfelsen (Sedmiskalí) a vodní nádrž Reschbachklause.

Náročnější trasa pro pěší. Úsek Javoří Pila - Poledník otevřen v období 1.7. - 30.9. a to pouze pro pěší.

Z Kvildy, Modravy či Filipovy Huti na jednu z nejkrásnějších šumavských vyhlídek

Součást okruhu Modrava - Filipova Huť - Modrava (3,5 km)

Po červené turistické značce, pouze pro pěší.

Vysoký Javor

Druhá nejvyšší hora Bavorského lesa. U chaty Waldschmidthaus, která stojí nedaleko vrcholu je odbočka k vyhlídce na Roklanské jezero nad níž se tyčí známá Roklanská kaple.

Celodenní autobusové zájezdy s průvodcem

(určené pro seniory a osoby se sníženou mobilitou)

Hartmanice (5 km)

Moderní lyžařský areál Hartmanice nabízí kompletní služby (dětský vlek, snowpark, lyžařská škola, půjčovna vybavení, občerstvení) jak pro rodiny s dětmi tak i pro náročné jednotlivce.

Kašperské hory (14 km)

Naleznete zde dva lyžařské vleky s umělým zasněžováním a dětský vlek, snowtubing, běžecké tratě, večerní lyžování, půjčovna vybavení, stravování a lyžařskou školu.

Svatobor

17 km od obce Jiřičná se nachází rozhledna Svatobor, která stojí na 845 m vysokém vrcholu. Rozhledna je vysoká 31,6 m a má 182 dřevěných schodů a krásný kruhový výhled.

Železná Ruda (22 km)

Lyžařské středisko Špičák nabízí letní i zimní vyžití v podobě různých outdoorových aktivit (biková škola, golf, dětské hřiště, skiareál, apod.).